لطفا منتظر بمانید...
جستجو: جستجوی پیشرفته
صدای CHN
کد خبر : ۹۸۶۵۲ زمان مخابره: ۱۰ : ۱۴ -- ۱۳۹۱/۳/۱۷ | نسخه چاپی

علی اکبر مرادی، «نور باده» را منتشر کرد

آلبوم «نور باده» اثر على اکبر مرادى با صدای بهار موحد منتشر شد و پس از نشر در فهرست 10 اثر موسیقایی برتر روزنامه Daily News جای گرفت.

دانلود فایل مرتبط با خبر:
خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه فرهنگ و هنر- آلبوم «نور باده» اثر على اکبر مرادى با صدای بهار موحد منتشر شدو و پس از نشر در فهرست 10 اثر موسیقایی برتر روزنامه Daily News جای گرفت.
 
این آلبوم ٧ قطعه با نام‌های «آرزوی وصل»، «پاییز»، «نور باده»، «آواز الله ویسی»، «جام شراب»، «ادامه ی آواز الله ویسی» و «دلارام» را دربرمی‌گیرد به انواع موسیقی کردی همچون موسیقی مقامی تنبور، موسیقی خانقاه‌های کردستان، موسیقی فولکلوریک کردی و موسیقی تغزلی و عاشقانه می‌پردازد.
 
آن‌گونه که علی اکبر مرادی می‌گوید: در این آلبوم اشعار شاعران نامدار زبان کردی از جمله «ماموستا محوی» و «ماموستا نالی» در گویش‌ سورانی، «مولوی کرد» در گویش هورامی،«ماموستا گوران» در شعر نو کردی و «سید صالح کرمانشاهی» در گویش کردی کرمانشاهی آمده است. همچنین جزوه‌ای به این آلبوم، پیوست شده که در آن، تمامى اشعار، بیوگرافى شاعران و هنرمندان همراه با معرفى ساز تنبور به سه زبان کردى، فارسى و انگلیسى آمده است.
 
آلبوم «نور باده» که به صورت مجاز در آمریکا منتشر شده، پس از نشر در فهرست 10 اثر موسیقایی برتر روزنامه Daily News جای گرفته؛ پرسش این است چرا هنرمندانی چون علی اکبر مرادی عطای برگزاری کنسرت و انتشار آلبوم در ایران را به لقایش می‌بخشند؛ شاید یکی ازط دلایل، مشکلات و موانعی است که بر سر راه این هنرمندان قرار می‌گیرد. برای نمونه آلبوم«مهتاب»، ماه‌هاست در انتظار صدور مجوز است.
 
علی اکبر مرادی آهنگساز، خواننده و نوازنده تنبور آلبوم «مهتاب» است. آلبومی که اردشیر کامکار کمانچه و کوروش مرادی سازهای کوبه‌ای آن را می نوازند. آن‌گونه که مرادی می‌گوید این آلبوم از نزدیک به یک سال پیش تاکنون در انتظار صدور مجوز از جانب دفتر موسیقی ارشاد است. هر روز بهانه‌ تازه‌ای می‌آورند. یک روز می‌گویند شعر و موسیقی با هم تطبیق نمی‌کند روز دیگر می‌گویند صدای خانم‌های گروه کر بلندتر از صدای آقایان است و کسی نیست بپرسد آنچه ممنوع است تک‌خوانی خانم‌هاست با گروه‌خواندن آنها که مشکلی ندارد حتی اگر در گروه کر، مردی وجود نداشته باشد؟
 
انتهای خبر/ خبرگزاری میراث فرهنگی / کد خبر: ۹۸۶۵۲
    

نظرات ارائه شده

نظرات

ارسال نظر
ارسال به دوستان
نام
پست الکترونیک
آدرس وبسایت یا وبلاگ
نظرشمــا    
. نظراتی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود*
: لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید
= 11 + 8
ارسال نظر
98652
نام شما
ايميل شما
ايميل گيرنده
توضيحات
: لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید
= 11 + 8
ارسال خبر
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار